Eric Schumacher

Eric Schumacher

Dalo by se říci, že Eric Schumacher žije jednou nohou v budoucnosti a druhou v minulosti. Přes den vede svou úspěšnou PR agenturu Neology a v tisku zveřejňuje své vize budoucnosti, jakou mohou přinést technologická řešení jeho klientů.
V noci (nebo spíš kdykoli najde volnou chvíli) se Eric oddává své vášni a objevuje příběhy o lidech, kteří žili v bouřlivých dobách.
Eric se narodil roku 1968 v Los Angeles. Napsal dva historické romány, Kladivo Boží a jeho pokračování nazvané Hostina krkavců. Obě knihy vyprávějí o Hákonovi Haraldssonovi, prvním křesťanském králi Norska, a o jeho zápasu o Stolec králů.
Svět vikingů a středověká historie okouzlila Erica už v mladém věku, i když si dodnes není jistý, proč vlastně. Los Angeles má sice zajímavou historii, žádné zříceniny klášterů ani vikinská pohřebiště tu však nenajdete. Od útlého věku ho ale přitahují knihy o vikinských králích a vojevůdcích, i o bouřlivých dobách, ve kterých žili.
Psát začal už jako dítě, i když o kariéře spisovatele neuvažoval, dokud ve druhém ročníku mezinárodní obchodní školy nežil na čas v Německu. Sám říká, že si to vzhledem k nutnosti splácet půjčky na studia nemohl načasovat hůř – ale lepší pozdě než nikdy. Právě tehdy začal pracovat na svém prvním románu, nazvaném Kladivo Boží.
Eric žije se svou ženou, dvěma dětmi a psem Peanutem v Santa Barbaře.

Knihy autora

Kladivo Boží

Kladivo Boží

Eric Schumacher

Hostina krkavců

Hostina krkavců

Eric Schumacher

Válečný král

Válečný král

Eric Schumacher