O nás

Naše nakladatelství vzniklo v roce 2018 a patří pod společnost KNIHY DOBROVSKÝ, která provozuje e-shop a síť knihkupectví po celé České republice. Dnes už patříme mezi největší tuzemská nakladatelství a soustředíme se především na současnou světovou i českou prózu. Náš ediční plán je velmi pestrý a tvoří jej našich dvanáct žánrových značek: Fobos, Vendeta, Red, Kontrast, Kontrast Vintage, 1400, Gate, King Cool, Drobek, Via, Pangea a Talk.

Naše značky

Fobos

Fobos

Fobos není jen jedním ze synů mytického boha války Área nebo měsícem Marsu. Je to také naše značka pro díla z oblasti fantastické literatury – vycházejí v ní žánry science fiction, fantasy a horor. Při výběru nových titulů se snažíme o rozmanitost, a tak se ve Fobosu vedle komerčněji laděných románů dostává zasloužené pozornosti též okrajovějším subžánrům či klasickým dílům, která v češtině buď nikdy, nebo delší čas nevyšla.

V rámci produkce Fobosu hraje v současnosti dominantní úlohu horor. Naší stěžejní autorkou je Darcy Coates, jejíž díla patří dlouhodobě mezi čtenářsky nejoblíbenější. V patách však má další vynikající autory a autorky, jako jsou Agustina Bazterrica (Znamenitá mrtvola), Dan Simmons (Temné léto či fantasy Ílion) či Jason Rekulak (Skryté obrázky). V oblasti vědecko-fantastické a fantasy literatury, stejně jako v hororu, pak dáváme prostor jak moderním (Hlídka na konci vesmíru), tak léty ověřeným titulům (Mučitelův stín), a neděláme rozdíly mezi výpravnými díly a komornějšími příběhy, neboť chceme oslovit co nejširší okruh fanoušků fantastiky.

Red

Red

Značka Red představuje to nejlepší v žánru literatury pro ženy na široké škále od oddechových feel - good románů přes romantické komediepo tu nejžhavější erotiku. Na své si přijdou i milovnice historických společenských ság. Red se vydává nejen do tajných koutů lidské duše a zákoutí různorodých milostných vztahů, ale také do nejrůznějších světových stran a přináší příběhy z Čech, Evropy i vzdálených končin.

Cílem značky je poskytnout maximální výběr ženám jakéhokoli vkusu i nároků. Red nabízí velké množství německých new adult románů, kterým kralují německé spisovatelky Mona Kasten (Začít znovu) a Lilly Lucas (Nové začátky). Mezi čtenářkami se osvědčily také romantické i lechtivé komedie z pera Penelope Bloom (Jeho banán) či Kristen Bailey (Kam se poděl můj sexuální život?) nebo thrillery a dramata s velkým podílem erotiky např. od Riny Kent či Pauliny Świst. Zapojujeme však samozřejmě i dosud neobjevené tuzemské autorky jako J. Vlčkovou (Rafinovaná past) či Tess Puffrovou (Propast mezi námi).

Vendeta

Vendeta

Slovo vendeta nepopisuje jen krvavou pomstu italské mafie, ale i naši ediční značku, jenž se zaměřuje na žánr detektivky a thrilleru ve všech svých odstínech a subžánrech. S Vendetou čtenáři nahlédnou na vyšetřování zločinů po celém světě: od Skotské vysočiny Alexe Smitha (Doručovatelky) a J. D. Kirka (Království z kostí) přes Spojené státy Roberta Dugoniho (Hrob mé sestry), Španělsko Santiaga Díaze (Otcova oběť), Skandinávii Jana-Erika Fjella (Práskač), Čínu Čou Chao-Chueje (Parte) až po šumavské kopce Davida Věrného (Proměna) a Kristiny Sládečkové (Smrková tišina).

Není detektivka jako detektivka. V rámci Vendety se snažíme vybírat různorodé tituly z několika světových jazyků. Klasické vyšetřovací detektivky představuje například série Loutkové divadlo od M. W. Cravena či nové příběhy Sherlocka Holmese. Fanoušky psychologických thrillerů zase potěší americká autorka Lucy Foley. Velký ohlas v posledních letech zaznamenává celosvětově i žánr true crime a i tomu se Vendeta věnuje s knihami od Gregga Olsena, Camilly Bruce či Maureen Callahan.

Kontrast

Kontrast

Naše značka Kontrast je skutečně založená na kontrastu, odlišnosti, neboť pod sebou sdružuje ta nejrozmanitější díla světové beletrie. V Kontrastu se totiž věnujeme nejenom komerčním titulům, ale i textům určeným pro náročnější publikum, vybočujícím z běžných škatulek či přesahujícím hranice jednoho žánru. Značka má tudíž lví podíl na pestrosti produkce Našeho nakladatelství, v níž si v současnosti přijde na své takřka každý čtenář.

Prim hrají dlouhodobě historické romány (Porodní sestra z Osvětimi, Hrdá či knihy Ronalda H. Balsona), ale mnoho příznivců si našly též tituly, které lze označit jako „feel good“, jejichž cílem je čtenáře dobře naladit, zlepšit mu den. Těmto titulům vévodí Američanka Elizabeth Berg (Příběh Arthura Truluva) a Němka Carsten Henn (Knihonoš). Největší hvězdou Kontrastu je však pes Gump, který si získal srdce nejenom velké spousty čtenářů, ale i filmových diváků.

Gate

Gate

Otevřete bránu a vkročte do nezapomenutelného kresleného světa mang a komiksů, ze kterého se už nebudete chtít vrátit zpět. Pod značkou Gate najdete ty nejlepší mangy a komiksy z celého světa – od dálného Japonska, po americké končiny či přímo od tuzemských tvůrců. Gate je určen všem ostříleným fajnšmekrům, geekům a nerdům, ale i doposud mangou a komiksy nepolíbeným čtenářům.

Kontrast Vintage

Kontrast Vintage

Jako dobré víno, které uzrávalo desítky let. Mnozí z vás se jistě už setkalo též se značkou Kontrast Vintage, v níž vycházejí jak kultovní díla světové poválečné literatury (Strach a hnus v Las Vegas, Rekviem za sen), tak současné romány Taylor Jenkins Reid (Sedm manželů Evelyn Hugo, Daisy Jones & The Six). Ty bez výjimky a s nečekanou lehkostí dokáží čtenáře přemístit v čase o pěkných pár dekád zpět.

Drobek

Drobek

Naše značka Drobek přináší dětské knížky od leporel pro nejmenší přes dobrodružné příběhy až po velké naučné dětské publikace. Máte doma zatím ještě úplné drobečky? Prozkoumejte naše kontrastní leporela založené na metodě Montessori. Pro předškoláky a začínající čtenáře je určená nová edice Dráčkovo první čtení, která vzniká ve spolupráci s učiteli mateřských a základních škol (Vymetkout a záhada prázdného pokoje, Abeceda zvířátek).

Větší děti si oblíbí ověřené zahraniční série plné dobrodružství, záhad i přátelství (Neotvírat!!!, Šeptající les, Scarlet a Ivy či série od Katherine Arden) nebo bohatě ilustrované knihy plné zajímavostí (Velká kniha kostí, V zákulisí ZOO, Dětská encyklopedie) i humoru (Zvířecí nechuťáci, (Ne)hodná zvířátka, Zvířecí vynálezci).

V neposlední řadě pod Drobkem vyšel Vesmírníček od Petra Brože, který se probojoval až do finále Magnesie Litery.

King cool

King cool

Kdo čte, je cool. Značka King Cool patří všem dospívajícím a mladým dospělým, kteří se rádi oddávají čtení, té královské zábavě. Snažíme se hledat do této edice takové knihy, které vzbudí lásku k příběhům a přivedou ke čtení novou generaci. Čtenáře provedeme napříč young adult literaturou se zastávkami v žánrech sci-fi, fantasy i historické či romantické beletrie. Současné příběhy pro mládež do této edice přináší například Ted Caplan a Jenni Hendriks (Zachraňte Stevea) či Diana Urban (Pokřivená zrcadla). Většinu produkce King Coolu ovšem představují několikadílné knižní série, do jejichž světů je radost se opakovaně vracet.

Kraji sci-fi vládne Victor Dixen a jeho Phobos a Lena Kiefer se svou Ofélií Scaleovou, fantasy představí královny žánru Holly Black, či Černá čarodějka Laurie Forest. První lásky popisuje série Dark Elements od Jennifer L. Armentrout. Po stopách Jacka Rozparovače, Draculy či Houdiniho se vydáváme s Kerri Maniscalco, která je rovněž autorkou populární série Království hříšných.

Pangea

Pangea

Pangea má pod taktovkou populárně naučné či vyloženě odborné tituly, které uspokojí zvědavost leckterého čtenáře. Pod touto značkou vychází biografie zajímavých osobností, cestopisy, hudební či sportovní publikace a encyklopedie všeho druhu a zaměření.

Pilíři této značky jsou nejnovější biografie zásadních postav tuzemské hudby: Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát a Václav Neckář: Šíleně veselý princ. Neopomíjíme ovšem ani zahraniční hudebníky s autobiografiemi dvou velikánů světového rocku: o Nirvaně a Foo Fighters vypráví Dave Grohl ve Vypravěči a zdaleka nejen o U2 pojednává Bono ve svém Surrender. Z řad českých cestovatelů vydáváme knihy od Jana Rendla (10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou, Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu) a Nicolette Havlové (Pouť k branám Orientu).

Unikátem na českém trhu je encyklopedie Muzikál od počátků dodnes. Zakázané knihy představují výběr nejkontroverznějších děl literatury, která ve své době rozpoutala bouřlivé diskuze. Zajímá-li vás britská historie, věnujte pozornost aktualizovanému vydání obsáhlé publikace Královna Alžběta II. a královská rodina. Pangea nezapomíná ani na sportovní nadšence, s tituly jako Zlatý míč: Encyklopedie vítězů nebo Ilustrovaná historie fotbalu: Síň slávy nesáhnete vedle.

Via

Via

Via je latinsky cesta, a právě tu pro nás tato značka symbolizuje. Soustředí se na Vaši cestu životem, tedy veškerou literaturu osobního rozvoje. Zahrnuje publikace pro manažerské či obchodní pozice, (série od Dale Carnegie Training) stejně jako nespočet titulů na téma psychologie, zdraví, vztahů i různých oblastí esoteriky (magie, tarot, čínská medicína i jóga a meditace). Samozřejmostí jsou také nové náhledy na osobní finance (Myšlením k bohatství, Šťastné peníze).

Za zvláštní pozornost stojí také subžánr „městské filozofie“, jenž v zásadě označuje osobní rozvoj pro lidi, kteří nečtou osobní rozvoj. Průkopníkem subžánru pod tímto označením je Gary John Bishop (Přestaňte řešit h*vna, Chytře na prů*ery, Láska ku*evská), ale nesporně pod něj spadá i známější Mark Manson (Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le).

Via tedy nabízí pomoc v podstatě s čímkoli, dokonce obsahuje i nápomocné tituly o depresích či sebevědomí (Světlo v srdci temnoty, Kniha útěchy od Matta Haiga). V neposlední řadě v edici najdete i několik pečlivě vybraných kuchařek a dalších knih o stravování (Jezte opravdové jídlo).

1400

1400

Značka 1400 je ohlédnutím do slavné literární minulosti a snahou zprostředkovat čtenářům některé z nejklíčovějších a nejmilovanějších počinů světové literatury. Série složená z klasických děl od českých, evropských a amerických autorů ilustruje nadčasovost příběhů, které zůstávají relevantní i v současnosti.

Značka 1400 se svou širokou nabídkou žánrů a témat, od důkladného rozebírání sociálních otázek, filozofického rozjímání, svébytného humoru, přes dystopické úvahy, drsný realismus až po nezapomenutelné návraty do historie, potěší sebenáročnějšího čtenáře.

Na stránkách těchto knih čeká plejáda ikonických postav, které se zapsaly do srdcí čtenářů: Tom Sawyer, Malý princ, Oliver Twist, Elizabeth Bennetová, Barunka, Řehoř Samsa a mnoho dalších. Ze zastoupených autorů jmenujme například Karla Čapka (Válka s mloky, Povídky z jedné a druhé kapsy), Jacka Londona (Tulák po hvězdách) nebo Emily Brontëovou (Na Větrné hůrce).

Talk

Talk

Pod novou značkou Talk chystáme sérii knižních rozhovorů se zajímavými osobnostmi. První skupinu budou tvořit rozhovory s celebritami kulturní scény, druhou pak lidé, kteří vynikají ve své profesi. V případě celebrit tedy půjde zejména o průřez jejich kariéry, o profesních rozhovorů bude základem představení dané profese.