O nás

Naše nakladatelství vzniklo v roce 2018 a patří pod společnost KNIHY DOBROVSKÝ, která provozuje e-shop a síť knihkupectví po celé České republice. Dnes už patříme mezi největší tuzemská nakladatelství a soustředíme se především na současnou světovou i českou prózu. Náš ediční plán je velmi pestrý a tvoří jej našich dvanáct žánrových značek: Fobos, Vendeta, Red, Kontrast, Kontrast Vintage, 1400, Gate, King Cool, Drobek, Via, Pangea a Talk.

Naše značky

Drobek

Drobek

Naše značka Drobek přináší krásné dětské knížky od leporel pro nejmenší přes dobrodružné příběhy až po velké naučné dětské publikace.

Nejspíš už znáte unikátní český Vesmírníček, který se probojoval až do finále Magnesie Litery. Se 70 bohatě ilustrovanými odpověďmi na zvídavé otázky se v něm vydáte za napínavým dobrodružstvím na povrch i do nitra planet a měsíců.

Máte doma zatím ještě úplné drobečky? Prozkoumejte naše kontrastní leporela založené na metodě Montessori. Pro předškoláky a začínající čtenáře je určená nová edice Dráčkovo první čtení, která vzniká ve spolupráci s učiteli mateřských a základních škol (Vymetkout a záhada prázdného pokoje, Abeceda zvířátek a další).

Větší děti si oblíbí ověřené zahraniční série plné dobrodružství, záhad i přátelství (Neotvírat, Šeptající les, Velká železniční dobrodružství, Scarlet a Ivy a další) nebo bohatě ilustrované knihy plné zajímavostí (série Objevuj svět pomocí magické trojbarevné čočky, V zákulisí ZOO, V zákulisí MUZEUM, Dětská encyklopedie) i humoru (Zvířecínechuťáci, (Ne)hodná zvířátka, Zvířecí kámoši, Spáči, Jedlíci...).

King cool

King cool

Kdo čte, je cool. Značka King Cool patří všem dospívajícím a mladým dospělým, kteří se rádi oddávají čtení, té královské zábavě. Snažíme se hledat do této edice takové knihy, které vzbudí lásku k příběhům a přivedou ke čtení novou generaci. Čtenáře provedeme napříč young adult literaturou se zastávkami v žánrech sci-fi, fantasy i historické či romantické beletrie. Současné příběhy pro mládež do této edice přináší například Erin Stewart (Jizvy jako křídla) či Don Zolidis (Sedm rozchodů Amy a Craiga). Většinu produkce King Coolu ovšem představují několikadílné knižní série, do jejichž světů je radost se opakovaně vracet.

Kraji sci-fi vládne Scott Reintgen a jeho série Nyxia, fantasy představí královny žánru Holly Black, Katherine Arden či Černá čarodějka Laurie Forest. První lásky popisuje série Dark Elements od L. Armentrout. Po stopách Draculy, Jacka Rozparovačeči Houdiniho se vydáváme s Kerri Maniscalco, která je rovněž autorkou populární série Království hříšných.

Fobos

Fobos

Fobos není jen jedním ze synů mytického boha války Área nebo měsícem Marsu. Je to také naše značka pro díla z oblasti fantastické literatury – vycházejí v ní žánry science fiction, fantasy a horor. Při výběru nových titulů se snažíme o rozmanitost, a tak se ve Fobosu vedle komerčněji laděných románů dostává zasloužené pozornosti též okrajovějším subžánrům či klasickým dílům, která v češtiněbuď nikdy, nebo delší čas nevyšla.

V rámci produkce Fobosu hraje v současnosti dominantní úlohu horor. Naší stěžejní autorkou je Darcy Coates, jejíž díla patří dlouhodobě mezi čtenářsky nejoblíbenější. V patách však má další vynikající autory a autorky, jako jsou Agustina Bazterrica (Znamenitá mrtvola), Dan Simmons (Temné léto či fantasy Ílion) či Jason Rekulak (Skryté obrázky). V oblasti vědecko-fantastické a fantasy literatury, stejně jako v hororu, pak dáváme prostor jak moderním (Hlídka na konci vesmíru), tak léty ověřeným titulům (Mučitelův stín), a neděláme rozdíly mezi výpravnými díly a komornějšími příběhy, neboť chceme oslovit co nejširší okruh fanoušků fantastiky.

Vendeta

Vendeta

Slovo Vendeta nepopisuje jen krvavou pomstu italské mafie, ale i naši ediční značku, jenž se zaměřuje na žánr detektivky a thrilleru ve všech svých odstínech a subžánrech. S Vendetou čtenáři nahlédnou na vyšetřování zločinů po celém světě: od Skotské vysočiny (J. D. Kirk, Alex Smith) přes Spojené státy (Robert Dugoni), Španělska (Santiago Díaz), Skandinávii (Jan-Erik Fjell), Německo (Roxann Hill), Čínu (Čou Chao-Chuej) až po šumavské kopce (David Věrný, Kristina Sládečková).

Není detektivka jako detektivka. V rámci Vendety se snažíme vybírat různorodé tituly z několika světových jazyků. Klasické vyšetřovací detektivky představuje například série Loutkové divadlo od M. W. Cravena či nové příběhy Sherlocka Holmese. Fanoušky psychologických thrillerů zase potěší americká autorka Lucy Foley. Velký ohlas v posledních letech zaznamenává celosvětově i žánr true crime a i tomu se Vendeta věnuje s knihami od Gregga Olsena, Maureen Callahan či Kerry Daynes.

Kontrast

Kontrast

Naše značka Kontrast je skutečně založená na kontrastu, odlišnosti, neboť pod sebou sdružuje ta nejrozmanitější díla světové beletrie. V Kontrastu se totiž věnujeme nejenom komerčním titulům, ale i textům určeným pro náročnější publikum, vybočujícím z běžných škatulek či přesahujícím hranice jednoho žánru. Značka má tudíž lví podíl na pestrosti produkce Našeho nakladatelství, v níž si v současnosti přijde na své takřka každý čtenář. Prim hrají dlouhodobě historické romány (Porodní sestra z Osvětimi, Hrdá či knihy Ronalda H. Balsona), ale mnoho příznivců si našly též tituly, které lze označit jako „feel good“, jejichž cílem je čtenář edobře naladit, zlepšit mu den (Příběh Arthura Truluva, Knihovna malých zázraků, Knihonoš). Největší hvězdou Kontrastu je však pes Gump, který si získal srdce nejenom velké spousty čtenářů, ale i filmových diváků.

Kontrast Vintage

Kontrast Vintage

Jako dobré víno, které uzrávalo desítky let. Mnozí z vás se jistě už setkalo též se značkou Kontrast Vintage, v níž vycházejí jak kultovní díla světové poválečné literatury (Strach a hnus v Las Vegas, Rekviem za sen), tak současné romány Taylor Jenkins Reid (Sedm manželů Evelyn Hugo, Daisy Jones & The Six). Ty bez výjimky a s nečekanou lehkostí dokáží čtenáře přemístit v čase o pěkných pár dekád zpět.

1400

1400

Značka 1400 je ohlédnutím do slavné literární minulosti a snahou zprostředkovat čtenářům některé z nejklíčovějších a nejmilovanějších počinů světové literatury. Série složená z klasických děl od českých, evropských a amerických autorů ilustruje nadčasovost některých příběhů, které zůstávají relevantní i v současnosti. Značka 1400 se svou širokou nabídkou žánrů a témat, od důkladného rozebírání sociálních otázek, filozofického rozjímání, svébytného humoru, přes dystopické úvahy, drsný realismus až po nezapomenutelné návraty do historie, potěší sebenáročnějšího čtenáře. Na stránkách těchto knih čeká plejáda ikonických postav, které se zapsaly do srdcí čtenářů: Tom Sawyer, Malý princ, Oliver Twist, Elizabeth Bennetová, Barunka, Řehoř Samsa a mnoho dalších. Ze zastoupených autorů jmenujme například Karla Čapka (Válka s mloky, Povídky z jedné a druhé kapsy), Jacka Londona (Tulák po hvězdách) nebo Emily Brontëovou (Na Větrnéhůrce).

Red

Red

Značka Red představuje to nejlepší v žánru literatury pro ženy na široké škále od oddechových feel-good románů přes romantické komedie až po BDSM erotiku. Cílem značky je poskytnout maximální výběr ženám jakéhokoli vkusu i nároků. Red nabízí velké množství německých new adult románů, (Mona Kasten, Bianca Iosivoni, Sarah Sprinz,) romantických i lechtivých komedií (Penelope Bloom, Kristen Bailey, Lauren Blakely) nebo thrillerů a dramat s velkým podílem erotiky i promyšlené zápletky (Nikki Sloane, Rina Kent, Paulina Świst). Na své si přijdou i milovnice historických společenských ság.

To nejlepší pro tuto značku vybíráme z celého světa – konkrétně překládáme z angličtiny, němčiny, polštiny, španělštiny, italštiny a slovenštiny. Zapojujeme však samozřejmě i dosud neobjevené tuzemské autorky. Výběru ze zaslaných rukopisů věnujeme maximální péči, stejně jako jejich následnému redakčnímu zpracování.

Pangea

Pangea

Táhne-li vás to spíše opačným směrem, zkuste některou z cestopisných knih Jana Rendla, např. 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou či Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu. Plánujete letos aktivní dovolenou? Pak doporučujeme tituly Ekoturistika, Evropou na kole nebo Italské kulturní dědictví UNESCO.

Cestujete-li raději do minulosti, nádherná kniha, ke které se jistě budete často vracet, je Cesta časem na starých mapách. Novinka Zakázané knihy pak představuje výběr nejkontroverznějších děl literatury, která ve své době rozpoutala bouřlivé diskuze. Zajímá-li vás britská historie, věnujte pozornost aktualizovanému vydání obsáhlé publikace Královna Alžběta II. a královská rodina.

Značka Pangea nezapomíná ani na sportovní nadšence. Máte-li v rodině fotbalové fanoušky, s tituly jako Zlatý míč: Encyklopedie vítězů nebo Ilustrovaná historie fotbalu: Síň slávy nesáhnete vedle.

Velké oblibě se u čtenářů těší také naše publikace zaměřené na hudební scénu. Mezi ty nejoblíbenější patří jednoznačně autobiografický Vypravěč hudebníka Davea Grohla, ve kterém píše nejen o svém hraní s Nirvanou a Foo Fighters, AC/DC: Album po albu nebo velkoformátová publikace Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát, která mapuje celý život této české hudební legendy.

Via

Via

Via je latinsky cesta, a právě tu pro nás tato značka symbolizuje. Soustředí se na Vaši cestu životem, tedy veškerou literaturu osobního rozvoje. Zahrnuje publikace pro manažerské či obchodní pozice, (série od Dale Carnegie Training,) stejně jako nespočet titulů na téma psychologie, zdraví, vztahů i různých oblastí esoteriky (magie, čarodějnictví, tarot, čínská medicína i jóga a meditace). Samozřejmostí jsou také nové náhledy na osobní finance (Myšlením k bohatství, Šťastné peníze).

Za zvláštní pozornost stojí také subžánr „městské filozofie“, jenž v zásadě označuje osobní rozvoj pro lidi, kteří nečtou osobní rozvoj. Průkopníkem subžánru pod tímto označením je Gary John Bishop, (Přestaňte řešit h*vna, Chytře na prů*ery, Láska ku*evská,) ale nesporně pod něj spadá i známější Mark Manson (Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le, Ideál).

Via tedy nabízí pomoc v podstatě s čímkoli, dokonce obsahuje i nápomocné tituly o depresích či sebevědomí (Světlo v srdci temnoty, Kniha útěchy, Kuráž, Sebedůvěra). V neposlední řadě v edici najdete i několik pečlivě vybraných kuchařek.

Edice knihy omega

Edice knihy omega

Pod značkou Knihy Omega dříve vycházela především klasická literatura. Po celkové rekonstrukci a obměně zaměstnanců v nakladatelství, ke které došlo na počátku roku 2018, Omega ustoupila do pozadí, a to zejména kvůli nedostatečné kvalitě vydávaných knih, které měl na svědomí přechozí nakladatelský tým. Celá produkce nakladatelství se rozdělila pod nově založené značky a v Omeze dnes vycházejí už jen série, které zde začaly původně vycházet, jako například Cizinka z pera Diany Gabaldon nebo Podivuhodná putování od Julese Verna.

Gate

Gate

Otevřete bránu a vkročte do nezapomenutelného kresleného světa mangy a komiksů, ze kterého se už nebudete chtít vrátit zpět. Pod značkou GATE najdete ty nejlepší mangy a komiksy z celého světa – od dálného Japonska, po americké končiny či přímo od tuzemských tvůrců. GATE je určen všem ostříleným fajnšmekrům, geekům a nerdům, ale i doposud mangou a komiksy nepolíbeným čtenářům. Možnosti jsou opravdu nepřeberné...