Naši autoři

Agustina Bazterrica

Agustina Bazterrica

Argentinská spisovatelka a kurátorka narozená v Buenos Aires roku 1974. Vystudovala umění na Universidad de Buenos Aires a její původní profese se výrazně promítá i do její literární tvorby – fenomenálnímu úspěchu jejího třetího románu Znamenitá mrtvola (El cadáver exquisito, 2017) předcházely knihy Matar a la niña a Antes del encuentro feroz. V roce 2020 vydala knihu povídek Diecinueve garras y un págaro oscuro (Devatenáct pařátů a jeden temný pták), která v českém překladu vychází 28. 2. 2024.

Petr Brož

Petr Brož

Dr. Petr Brož pracuje jako vědec. Odborně se věnuje výzkumu sopečné činnosti napříč Sluneční soustavou. Specializuje se na Mars. Současně se věnuje i popularizaci geovědních oborů a baví ho hledat nové cesty, jak výsledky vědeckého bádání přiblížit veřejnosti.

Darcy Coates

Darcy Coates

Nejen v zahraničí je Darcy Coates oceňovanou bestsellerovou autorkou – její první kniha Duch domu Ashburnů zaznamenala ihned po vydání obrovský zájem a získala mnoho kladných ohlasů a dodnes se prodeje jejích knih v Česku počítají na desetitisíce.

Matt Haig

Matt Haig

Jeho nejprodávanější knihy byly přeloženy do 28 jazyků. Deník The Guardian označil jeho styl psaní za „nádherně podivný“ a New York Times ho nazval „velmi nadaným spisovatelem“, jehož psaní je „zábavné, strhující a srdceryvné“.

Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid je autorka bestsellerů New York Times. Má na kontě sedm knih, mimo jiné Malibu v plamenech, Daisy Jones & The Six nebo právě Sedm Manželů Evelyn Hugo.

Mona Kasten

Mona Kasten

MONA KASTEN je německá autorka new adult bestsellerů, která do povědomí českých čtenářek vstoupila pětidílnou sérií knih Začít znovu. Narodila se v roce 1992 a studovala knihovní a informační management, než se začala zcela věnovat psaní.

Leoš Kyša

Leoš Kyša

Leoš Kyša je novinář, publicista, scénárista a především spisovatel sci-fi a postapo fantasy po česku. Znáte Františka Kotletu? Tak to je on, resp. jeho pseudonym, i se svým vlastním životopisem.

Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco

KERRI MANISCALCO vyrůstala v domku na předměstí New Yorku, v němž tak trochu strašilo. Právě zde zapustila kořeny její fascinace gotickým prostředím... Volný čas tráví četbou všeho, co jí přijde pod ruku, přípravou rozmanitých jídel s rodinou a přáteli, pitím neuvěřitelného množství čaje a diskuzemi o jemných nuancích života se svými kočkami.

Mark Manson

Mark Manson

Mark Manson je americký spisovatel, bloger a podnikatel. Zároveň stojí v popředí firmy Infinity Squared Media, LLC. Ve své knize Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**ele přináší svým čtenářům zcela odlišný pohled na svět.

Všichni autoři abecedně

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
Ö
Ó
P
Q
R
S
Š
T
Ť
U
V
W
X
Y
Z
X