Pošlete nám rukopis

Zajímá vás, jaké rukopisy momentálně hledáme?

Pro období 2024–2026 jde zejména o tyto žánry: detektivka/thriller, romány pro ženy, erotické romány, romantasy, pohádky, beletrie pro děti od 6–12 let, krásná literatura, horor a sci-fi.

Co se týče young adult, young adult fantasy a fantasy – sem spadá až polovina zaslaných rukopisů a většina z nich je velmi rozsáhlá. Není v našich silách se všem plnohodnotně věnovat a šance na jejich vydání pod křídly NN je v současné době velmi malá.

Pro rukopisy žánrů poezie, cestopis či témat ezoteriky a osobního rozvoje není pro dané období v našem edičním plánu místo. Takový rukopis nám sice můžete zaslat, ale šance na jeho vydání v Našem nakladatelství je v následujících letech prakticky nulová.

Pokud váš rukopis přijmeme k posudku, nic za něj neplatíte. Protože se chceme všem vybraným rukopisům věnovat poctivě, může někdy doba čekání na posudek trvat i několik měsíců. I kdybychom se na spolupráci nedohodli, zdarma od nás získáte tipy, na čem ještě zapracovat, abyste měli s rukopisem větší šance na vydání. Pokud budeme mít o vydání vašeho textu zájem, můžete počítat s partnerským přístupem. Záleží nám na tom, aby u nás byli autoři s výslednou knihou spokojení. Proto jim dáváme možnost vyjádřit se ke všem fázím přípravy knihy, a to včetně přípravy přebalu.

P. S.: Máte dopsáno, což je přeci skvělé! Můžete začít nový příběh.

Vyplňte formulář