František Kotleta

František Kotleta

Za jménem František Kotleta stojí novinář a člen Českého klubu skeptiků Sisyfos Leoš Kyša. Ten pod svým jménem nejprve publikoval několik velmi úspěšných povídek a dokonce i dvě sci-fi knihy.
Fiktivní image Kotlety, kterou si vymyslel sám Kyša, byla opravdu šokující. Prezentoval se jako trestanec, podnikatel, opuštěný sirotek a řezník v jednom. Jeho matkou měla být záhadně zmizelá tanečnice a špionka CIA, otcem snad Michail Gorbačov, kterého měla jeho matka svést během tajné návštěvy Bruntálu. A nebo někdo ze zákazníků nevěstince, který Kotletova fiktivní matka měla vést pro zakrytí své pravé identity. K literatuře měl František Kotleta přičichnout až ve vězení, kam se měl dostat po sekáčkovém souboji s policisty během oslavy svých narozenin. To vše je však smyšlené.
Jméno František Kotleta se prosadilo v českých literárních vodách především dílem Hustej nářez v roce 2010. Jde o první díl série Bratrstvo krve, jež pokračovala knihami Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez. Prequel s názevm Vlci k nim byl napsán v roce 2015.
Batrstvo krve však není jediná série,díky níž získal Kotleta takovou přízeň čtenářů. Dvoudílný román Perunova krev také nezůstala bez povšimnutí.
Další sérií, kterou čtenáři buď milují, nebo nesnáší, je Spad.
Ostatně tak je to i s celkovým dílem Františka Kotlety. Buď vás jeho osobitý styl naprosto dostane a vy budete hltat jednu knihu za druhou, nebo se nad jeho knihami pousmějete, ušklíbnete a stanou se uzavřenou kapitolou, do které už se nikdy nepustíte. Jedno však Kotletovi nemůžeme upřít - stále nás nepřestává šokovat a ohromovat.

Knihy autora

Sudetenland

Sudetenland

Leoš Kyša, František Kotleta

Černá smečka

Černá smečka

František Kotleta, Leoš Kyša

Sudetenland, audiokniha

Sudetenland, audiokniha

Leoš Kyša, František Kotleta

Černá luna

Černá luna

František Kotleta