Matt Haig

Matt Haig

MATT HAIG se narodil v Sheffieldu v Anglii v roce 1975. Píše knihy pro dospělé i pro děti a často v nich mísí světy každodenní reality s nejdivočejšími sny a nečekanými zvraty.

Jeho nejprodávanější knihy byly přeloženy do 28 jazyků. Deník The Guardian označil jeho styl psaní za „nádherně podivný“ a New York Times ho nazval „velmi nadaným spisovatelem“, jehož psaní je „zábavné, strhující a srdceryvné“.

Haigovy deníkové zápisky Důvody proč zůstat naživu se vyšplhaly na nejprodávanější knihu ve Velké Británii a v první desítce se udržely celých 46 týdnů. Dětská kniha A Boy Called Christmas se rychle stala hitem a byla přeložena do více než 40 jazyků. Chystá se její zfilmování v hlavních rolích s Maggie Smith, Sally Hawkins a Jimem Broadbentem a deník The Guardian ji označil za „okamžitou klasiku“. Mezi jeho knihy pro dospělé patří oceněný román Vězeň času, Radleyovi – Upíři odvedle, Důvody, proč zůstat naživu a Půlnoční knihovna. Po celém světě se prodaly již více než tři miliony jeho knih.

Knihy autora

Půlnoční knihovna

Půlnoční knihovna

Matt Haig

Kniha útěchy

Kniha útěchy

Matt Haig