Paolo Rodari

Paolo Rodari

Paolo Rodari je italský novinář a spisovatel.

Po absolvování klasického gymnázia vystudoval politologii (s historicko-politickým zaměřením) na Katolické univerzitě v Miláně. Následně získal bakalářský titul z filozofie a teologie na Lateránské univerzitě a licenciát z fundamentální teologie na Gregoriánské univerzitě - s prací u profesora Carmela Dotola o tzv. nones, „bezbožnících“, kterými se Civiltà Cattolica zabývala také v Quaderno 3951 - uznáno jako jeho druhý italský titul.

Pracoval v několika italských novinách. První zaměstnání v Riformistě. O tři roky později přechod do Il Foglio, poté do Repubbliky, kde se v roce 2016 stal korespondentem s funkcí vatikanisty. V roce 2022 byl šest a půl měsíce zástupcem ředitele skupiny Athesis, mediální společnosti v regionu Lombard-Veneto. Od roku 2023 pracuje v kulturní redakci společnosti Radiotelevisione della Svizzera italiana (RSI).

Napsal několik knih pro významná italská nakladatelství. Nejnovější z nich - La bambina che non sapeva odiare. Skutečný příběh Lidie Maksymowiczové (Solferino) - je mezinárodním bestsellerem, který byl přeložen do dvanácti zemí.

Knihy autora

Holčička, která neuměla nenávidet

Holčička, která neuměla nenávidet

Lidia Maksymowicz, Paolo Rodari